Новини

17.03.2013

17 квітня 2013 р. 0 10 год. у Центрі міської історії Центрально-Східної Європи (вул. Богомольця 6, актовий зал) розпочне роботу науково-дослідницька конференція на тему “Історія міст та картографія: шляхи реалізації проекту «Історичного атласу європейських міст» в Україні”

Міжнародна наукова конференція

«ІСТОРІЯ МІСТ ТА КАРТОГРАФІЯ: ШЛЯХИ РЕАЛІЗАЦІЇ

ПРОЕКТУ «ІСТОРИЧНОГО АТЛАСУ ЄВРОПЕЙСЬКИХ МІСТ» В УКРАЇНІ»

 

17 квітня 2013 р. у Центрі міської історії Центрально-Східної Європи відбудеться науково-дослідницька конференція на тему Історія міст та картографія: шляхи реалізації проекту «Історичного атласу європейських міст» в Україні за участю українських та закордонних дослідників з Австрії, Польщі, Угорщини, Ірландії. Програму конференції можна переглянути за лінком: http://www.lvivcenter.org/uk/conferences/historicalatlas/

Основна ідея конференції полягає у тому, щоб створити науковий майданчик для плідного обміну інформацією між європейськими учасниками проекту «Історичного атласу європейських міст», що багато років видають історичні атласи європейських міст під егідою Міжнародної комісії з історії міст, та українськими науковцями, які тільки-но розпочали його реалізацію. Першим випуском української серії стане історико-урбаністичний атлас міста Львова, робота над яким триває близько двох років. У ході реалізації проекту виникли різноманітні питання наукового та практично-видавничого характеру, відповіді на які українські науковці намагатимуться отримати від закордонних учасників.

20 вересня минулого року вже відбувся науково-дослідницький семінар на тему "Історичний атлас Львова: карти, тексти, реконструкції", де організатори виклали основні засади цього видання, а також обговорили насамперед історико-урбаністичну частину проекту. На даній конференції дослідницька увага буде звернена насамперед на картографічну частину проекту, що орієнтовно складатиметься з 24 репродукцій оригінальних планів міста та близько 10 карт-реконструкцій. У ході конференції учасники обговорюватимуть засади презентуватимуть карти-реконструкції, що розкривають основні етапи історичного та культурного розвитку Львова.

У ході конференції планується праця у трьох робочих панелях:

1: Атлас Львова: засади, джерела, виконання (модератор: проф. Здзіслав Ноґа);

2: Європейський досвід історичних атласів (модератор: проф. Мирон Капраль);

3: Атлас Львова: карти-реконструкції (модератор: проф. Каталін Шенде).

Важливим неформальним підсумком конференції має стати впевненість у тому, що після обміну досвідом українських та закордонних учасників «Історичний атлас українських міст» буде включений до європейської серії історичних атласів, а отже урівень підготовки українських фахівців-урбаністів (істориків, архітекторів, картографів) відповідає сучасному світовому рівню.

 

Організатори конференції:

 Львівське відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України

    Центр міської історії Центрально-Східної Європи

    Центральний державний історичний архів України у м. Львові

  НДЦ "Рятівна археологічна служба" Інституту археології НАН України

 

Робочі мови конференції: німецька та українська.